Що треба знати про захист комерційної таємниці та ноу-хау компанії

Блог

Що треба знати про захист комерційної таємниці та ноу-хау компанії

У сучасному світі досить актуальним є питання захисту нерозкритої ноу-хау та комерційної таємниці компанії від їх незаконного придбання, використання та розголошення. У законодавствах різних європейських країн відповідні відносини регулюються різними способами та положеннями.

Варто зазначити, що тривалий час були відсутні єдині підходи до розуміння проблемних питань, пов’язаних з незаконним придбанням, використанням та розголошенням комерційної таємниці та захисту ноу-хау.

І досі, лише у Швеції наявне спеціальне законодавство, яке регулює дану сферу. В Австрії, Німеччині, Польщі, Іспанії такі відносини регулюються законодавством про недобросовісну конкуренцію.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачає інтенсифікацію робіт з адаптації законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, і у сфері інтелектуальної власності.

До моменту прийняття Директиви ЄС №2016/943 від 8 червня 2016 року дане питання дещо, але зі встановленням лише мінімальних міжнародних стандартів, регулювалося угодою TRIPS (Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності). Для гармонізації законодавства ЄС у даній сфері і було прийнято вищезазначену Директиву.

Що ж передбачається даною Директивою? По-перше, вона чітко визначає ключові поняття «комерційної таємницї» та «ноу-хау», та розглядає їх співвідношення між собою, що дає змогу до кращого юридичного захисту.

Важливим пунктом вищезазначеної Директиви є врегулювання питання про те, що саме є законним/незаконним придбанням, використанням та розголошенням комерційної таємниці.

Суттєвого значення має той факт, що у міжнародному документі знайдено баланс між правом на інформацію та неможливістю обмеження доступу до інформації, яка становить значний суспільний інтерес.

І. звичайно ж, важливим є визначення можливості компенсації та відшкодування збитків та встановлення міри, яку може застосовувати суд для попередження можливих зловживань з боку заявників.

В тому числі, Директива передбачає забезпечення збереження комерційної таємниці в ході судового розгляду та встановлює можливість застосування судом забезпечувальних та попереджувальних заходів тощо.

       Юристи компанії «SION» досконало володіють знаннями норм українського та європейського законодавства та мають великий досвід їх практичного застосування, що гарантує максимальний захист, і, навіть, монетизацію вашого бізнесу, за допомогою захисту комерційної таємниці та ноу-хау компанії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© SION company LLC 2021
The Legal 500 – The Clients Guide to Law Firms
Социальные сети

Укажите Ваши контактные данные для связи со специалистом