Градиент 1 Градиент 2 Градиент 3

Передача прав на об’єкти авторського права

Передавати майнові права за авторськими договорами можна після реєстрації авторства або без нього. Немайнові не передаються. Договори можуть передбачати відчуження (повну передачу) та ліцензування (віддачу в користування).

Передача інтелектуальних прав має особливості з урахуванням таких моментів:

  • Тип переданого об’єкту.
  • Характер взаємовідносин (повна передача; ліцензія одинична, виключна або невиключна).
  • Особливості законодавства країни, де проводиться операція.

Здійснювати правопередачу найправильніше за договором з держреєстрацією. Особливо, якщо планується комерційне використання об’єкту. Процес в Україні займає 2-2,5 місяці, для інших країн терміни відрізняються. Він буде виглядати так:

  • Перевірка, чи належать права особі, яка збирається їх передати.
  • Складання угоди, в якій зазначаються умови використання, вид ліцензії, розмір і порядок виплат, інше.
  • Подача документів до відповідального органу (в Україні це Національний орган інтелектуальної власності), оплата збору за публікацію.

До таких угод треба підходити скрупульозно й ретельно прописувати умови для захисту авторських інтересів. Їх краще взагалі не укладати без юристів. Фахівці патентно-юридичної компанії (ПЮК) СІОН мають великий досвід роботи з авторськими угодами.

Договір про передачу авторських прав на музичний твір

Угоди про відчуження прав на твори, а також ліцензійні, не підлягають обов’язковій державній реєстрації у нас у країні. Однак їх вкрай рекомендується реєструвати, щоб уникнути казусів, суперечок, позовів та інших неприємних моментів у майбутньому. Примірник договору, який передається в Укрпатент, буде контрольним, він не дасть можливості маніпулювати текстом документу.

Передача прав на пісню, музику, семпли може передбачати такі можливості: відтворення, аранжування або переробку в ремікси, використання іншими способами. Автор дозволяє другій стороні угоди використовувати твір лише способами, зазначеними в тексті документу, і ніяк інакше.

Часто музичні твори створюються декількома авторами: композитором, поетом та аранжувальником. Всі вони є співавторами, укладати угоду потрібно з усіма ними. Ми допоможемо юридично грамотно оформити передачу прав за законодавством – так, щоб інтереси творців були максимально захищеними.

Договір про відчуження виключного права на сайт

За українськими законами, сайти належать до авторських творів. Вони представляють собою структурно складні об’єкти, які не є єдиним цілим. До складу входять доменне ім’я, контент і дизайн, програмний код. Захищаються права на кожну складову. Передача правоволодіння на інтернет-ресурси повинна оформлятися в письмовій формі.

Часто договір відчуження на веб-сайти укладається між групою фахівців, які створюють об’єкт на замовлення, і замовником. Завдання останнього – стати правовласником після закінчення робіт. Іноді готові ресурси, блоги або інтернет-магазини переходять від одного власника-підприємця до іншого.

Угода про поступку буде передбачати правопередачу всіх складових ресурсу й домену. На папері треба чітко перерахувати частини, що підлягають передачі, інакше в подальшому можуть виникнути складності. Потрібно визначити, які саме права передаються, вказати термін. Прописується передача ключів доступу, вирішується питання хостингу, складається акт прийому-передачі.

Наші фахівці добре працюють з такими комплексними об’єктами, як сайти. Завдяки досвіду вони враховують всі суттєві моменти, що можуть вплинути на подальше використання ресурсу. Ми простежимо, щоб кожна його складова була відчужена повністю й за правилами.

Договір передачі авторських прав на ілюстрацію

Картинки, зображення, ілюстрації підлягають захисту як інтелектуальна власність – і в реальності, і в інтернеті. Використовувати їх у будь-якому вигляді можна лише з дозволу автора, і взагалі не можна міняти або переробляти.

Договори з авторами-ілюстраторами дуже часто укладають замовники робіт. Вони можуть просити виключної або невиключної правопередачі. Ліцензійний договір на використання фотографій або малюнків не передбачає передачу виняткових прав. Використовувати – не означає отримати в безроздільне володіння. А відчуження передбачає повну майнову правопередачу.

В угодах, які стосуються ілюстрацій, треба чітко прописувати передачу потрібних прав. Необхідно зробити опис того, що передається, вказати сферу використання (реклама, книжкова ілюстрація тощо). Юристи СІОН допоможуть правильно скласти договір з перерахуванням усіх тонкощів.

Договір про передачу авторських прав на логотип

Авторство на лого (так само, як на пісню або картинку) виникає з моменту створення. І діє незалежно від того, реєструвалися вони чи ні. Тому коли замовник замовляє у дизайнера логотип, він повинен оформити правопередачу за допомогою угоди. Це особливо важливо, якщо лого потім буде використовуватися при реєстрації торгової марки.

Іноді, з різних причин, в експлуатацію віддають вже законно зареєстровану фірмову атрибутику. У цьому випадку має сенс підписати ліцензійну угоду, або ж лист дозвіл. Останній – зручний варіант, якщо треба спитати згоду на розміщення чужого логотипу у себе на сайті або в інтернет-магазині. Лист оформлюється певним чином.

Наші фахівці допоможуть грамотно оформити документи про правопередачу на інтелектуальну власність. Працюємо не лише зі стандартними угодами, але з передачею прав на ПО та інші популярні об’єкти. Ми:

  • Проконсультуємо щодо варіантів передачі майнових прав, виплати винагороди.
  • Розробимо договір або лист-дозвіл з перерахуванням всіх істотних і допоміжних умов.
  • Проведемо правову експертизу вже наявних або запропонованих угод на відповідність закону.
  • Підготуємо документи та супроводимо реєстрацію авторських договорів у профільному відомстві України або іншої країни.

Для розрахунку вартості співпраці, будь ласка, заповніть форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з вами або напишіть нам на пошту: info@sion.ua.