Градиент 1 Градиент 2 Градиент 3

Європейський патент

Патенти актуальні виключно в країнах оформлення. Ряд європейських держав уклали угоду, на підставі якої заявник зможе оформити європейський патент за більш простою процедурою. Угода називається Європейською патентною Конвенцією (ЄПК). Вона не є правовим актом ЄС, так як учасницями виступають не лише юрисдикції з Євросоюзу.

Переваги такої системи:

 • Дає можливість заощадити час та фінанси, якщо в планах – зареєструватися в 3-4 країнах і більше. Процес менш трудомісткий.
 • Все діловодство ведеться однією мовою, лише потім можуть знадобитися переклади.
 • Охорона за ЄПК в будь-якій країні-учасниці буде такою ж, як у разі патентування за національною заявкою.

Регіональний орган, який приймає документи і проводить процедуру патентування – Європейське патентне відомство (мовою оригіналу European Patent Office, EPO). Він реєструє заявки за ЄПК, а також згідно з Договором про патентне співробітництво (PCT).

Патентно-юридична компанія (ПЮК) СІОН буде рада допомогти з патентуванням за європроцедурою. Ми займаємося питаннями міжнародної охорони інтелектуальної власності з 2011 року. У компанії є власний британський офіс, який успішно працює зі зверненнями до Європейського патентного бюро. Напишить нам на імейл: info@sion.ua підготуємо пропозицію щодо отримання патенту.

Європейська патентна система

Конвенція про Європатент почала застосовуватися з 1977 року. Спочатку її підписали 6 держав, потім приєдналися інші. Відповідальний орган знаходиться у Мюнхені. Значення системи полягає в тому, що подається одна заявка, яка потім валідується в необхідних країнах-учасницях. На виході отримується пакет національних охоронних документів. Процедура займає близько 3-х років. Результатом успішного патентування є видача патенту на 20 років.

Документи можна подавати будь-якою мовою, проте потрібно буде робити переклад на одну з 3-х офіційних: англійська, німецька, французька. Якщо подати заявку однією з цих мов, патент буде актуальним за замовчуванням в 7 юрисдикціях (Німеччина, Великобританія, Франція та інші). В інших його доведеться валідувати.

Щоб запатентуватись у зоні дії ЄПК, нерезидентам ЄС необхідно скористатися послугами патентного повіреного з європейської ліцензією. Ми представляємо інтереси українців під час патентування за європейською процедурою, вже провели декілька сотень реєстрацій. Готуємо документи, ретельно прописуємо формулу, подаємо звернення, сплачуємо мита й ведемо переписку з реєструючим органом. А також виконуємо інші дії, керуючись інтересами клієнтів.

Єдиний європейський патент

Угоду щодо ЄПК підписали 38 країн-учасниць. Одні – країни ЄС (Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія , Франція, Хорватія, Чехія, Швеція); інші європейські країни не належать до Європейського Союзу (це Албанія, Великобританія, Ісландія, Ліхтенштейн, Македонія, Монако, Норвегія, Сан-Марино, Сербія, Туреччина, Швейцарія).

Ще декілька держав уклали домовленість з ЄPO про те, що на їх території можлива валідація Європатенту: Боснія й Герцеговина, Чорногорія, Камбоджа, Марокко, Молдова, Туніс. Чекає вступу в силу угода з Грузією. На даний момент дію документу можна поширити на 44 юрисдикції Європи, Азії та Африки.

Щоб патент почав діяти в деяких країнах, де англійська мова не є офіційною, згідно Article 65 (1) EPC необхідно подати до їх національного патентного органу переклади опису та/або формули на державні мови, а також заплатити національні держмита. На це дається 3 місяці з дати публікації про видачу охоронного документу.

Після оформлення європатент автоматично починає діяти в таких країнах: Великобританія, Франція, Німеччина, Монако, Швейцарія, Ірландія, Люксембург. Проте, в цих юрисдикціях слід сплачувати річні держзбори.

В інших державах необхідно наймати місцевих представників для валідації патенту. Ми працюємо з колегами в усіх країнах-членах ЄПК і розширення, можемо посприяти Вам на цьому етапі. Процедура валідації за актуальною європейською системою не займає багато часу. Середній термін валідації – від 3 до 6 місяців.

Обговорюється можливість ввести єдиний патент європейського союзу. Це був би унітарний документ, більш простий за оформленням, аніж зараз. Він виключив би валідацію і сплату мит у кожній окремій юрисдикції. По одній заявці можна було б отримати один охоронний документ (а не пакет національних), який діяв би в 25 країнах-учасницях.

На даний момент угода про такий європатент знаходиться на стадії підписання. Його передбачуваний недолік – треба буде платити річні підтримуючі збори у всіх 25 юрисдикціях, а не тільки там, де необхідно патентовласникові. Поки патентування за єдиною процедурою не введене.

Вартість європейського патенту

Задля оформлення доведеться оплатити реєстраційні/підтримуючі збори та послуги патентного повіреного. Щорічні підтримуючі держзбори треба вносити у кожній країні, де власник патенту збирається підтримувати охорону. Якщо він передумає сплачувати в деяких юрисдикціях, то його інтереси в інших все одно будуть зберігатися за умови щорічного внесення мита на продовження терміну дії. Тобто після європейської реєстрації за єдиною заявкою європатент починає діяти незалежно у кожній країні.

Основні держзбори для отримання Європатенту

ДіяРозмір збору, EUR
Подача онлайн-заявки120
Процедура пошуку (європейський/міжнародний)1300/1775
Вибір країн585
Експертиза по суті1635
Видача охоронного документу, публікація925 (до 35 сторінок)

+15 (за сторінку 36 та кожну наступну)
Додатковий збір за надлишкові пункти формули+235 (з 16 по 51)

+585 (з 51 і вище)
Щорічні підтримуючі збори (сплачуються у кожній актуальній країні з 3-го по 20-й рік)470…1575

Вартість послуг наших повірених у країнах Європи ми розрахуємо до початку співпраці. І надамо клієнту повну калькуляцію з розписаними держмитами. Для детального прорахунку вартості отримання європейського патенту, напишить нам на імейл: info@sion.ua

Європейський патент на винахід

Отримати європатент можна виключно на винахід. Об’єкт, як і в усіх інших системах, повинен відповідати 3-м критеріям: новизна, винахідницький рівень та промислова придатність.

Європейський патент

Послідовність патентування:

 • Подача заявки.
 • Формальна експертиза. Відповідальний орган перевіряє, чи правильно оформлена документація, зазначений автор, чи сплачені мита. Встановлюється дата подання заявки.
 • Паралельно готується звіт про пошук за базою EPO. Його мета – створити перелік документів для порівняння, оцінки новизни й винахідницького рівня.
 • Публікація заявки (протягом 18 місяців після подачі). Після публікації заявнику дається 6 місяців на рішення, чи буде він продовжувати процес патентування.
 • Якщо так, подається клопотання на проведення експертизи по суті. Перевіряються умови патентоспроможності.
 • При позитивній відповіді публікується рішення про видачу патенту.
 • Валідація в потрібних країнах-учасницях ЄПК, на це дається 3 місяці (переклад на національну мову і сплата мит в юрисдикціях).
 • Публікація у віснику EPO, з цього моменту рішення про патентування вступає в силу.
 • Дається 9 місяців на прийом заперечень від третіх осіб.

Важливо дотриматися всіх термінів та вчасно сплатити мита. Якщо запізнитися з валідацією в країнах, то доведеться переоформлятися за національною процедурою. Значить, витрачати більше часу та грошей. Наші повірені не допустять такого варіанту. Ми допоможемо обрати відповідну процедуру, визначитися з переліком юрисдикцій і довести патентування до логічного фіналу. Для розрахунку вартості патентного оформлення, будь ласка, заповніть форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з вами або напишіть нам на пошту: info@sion.ua.