Градиент 1 Градиент 2 Градиент 3

Патентування в Російській Федерації

Завдання патентування в РФ та будь-якій інший юрисдикції – захистити права винахідника на результат творчої, науково-технічної праці. Підсумок цього процесу – видача охоронного документу, який називається патентом. Він діє тільки на території країни отримання.

Представляти іноземних заявників дозволяється патентним повіреним і лише в межах спеціалізації. У патентно-юридичної компанії (ПЮК) СІОН є такі повірені представники у Росії. Ми не залучаємо до роботи посередників (російські патентні бюро). А значить, повністю контролюємо процес, оберігаємо наших клієнтів від переплат.

Ми допоможемо українським громадянам зареєструвати промислову власність у РФ. Наш російський представник оформить документацію на об’єкт і буде супроводжувати її, поки не отримає схвалення від патентного відомства. Компанія займається оформленням у різних юрисдикціях, включаючи Російську Федерацію, з 2011 року. За цей час ми отримали для клієнтів багато сотень схвалень.

Зареєструвати патент у Росії

Юрисдикція дає 3 варіанти для реєстрації. Оформити охоронні права можна на винахід, корисну модель і промисловий зразок. Відмінності – в критеріях оцінювання, що пред’являються до заявки, і термінах, на які заявник одержує охоронні права.

Питаннями патентування тут займається національний орган – Федеральний інститут промислової власності (ФІПВ), або Роспатент. Він приймає документацію, розглядає її, проводить експертизи, приймає рішення. За його роботу заявник сплачує мита, встановлені державою.

Патентуватися в Російській Федерації можуть:

 • фізичні особи (винахідники, автори);
 • юридичні особи (замовники, роботодавці);
 • іноземні фізичні та юридичні особи.

Окрім того, інтереси заявників можуть представляти повірені, яким передали на це права.

Умови отримання патенту ІП

Стати патентовласником може юридична або фізична особа. Останній потрібно легалізуватися в якості індивідуального підприємця (ІП), інакше не зареєструють. Це стосується лише особи, на яку здійснюється реєстрація, а автор може бути просто фізособою. Далі умови оформлення однакові для всіх.

Знадобляться такі документи для отримання патенту ІП:

 • Треба заповнити спеціальний бланк заяви та квитанцію на оплату мита (вони трохи інші, ніж для юридичних осіб).
 • Описова частина оформляється так само, як для юросіб. Містить опис, формулу з докладним описом пунктів, реферат і (за необхідності) креслення. Особливо важливою є формула, що виражає суть технічного нововведення.

Патентне законодавство Росії

Являє собою зведення правових норм, які регламентують відносини у плані винаходів, корисних моделей та промзразків: їх створення, використання, патентування, правову охорону. Патенти РФ і діловодство щодо них регулюються законом № 3517-I від 23.09.1992. Є інші підзаконні акти й процедури. Закон встановлює вимоги до:

 • змісту та оформлення документації;
 • об’єктів і суб’єктів патентування;
 • термінів;
 • порядку дій Роспатенту й інших моментів.

Наші фахівці чудово розбираються у тонкощах російських правових норм і використовують знання на практиці. Вони допоможуть зареєструватися з мінімальними вкладеннями фінансів, сил та часу. Повірені ПЮК СІОН завжди ретельно готуються до подачі заявки, оперативно вивчають зміни до законодавства.

Патентний пошук у Росії

Перший і дуже важливий крок перед зверненням до Роспатенту – патентний пошук. Він проводиться по загальнодержавному реєстру РФ, має кілька завдань. Головне – підготовка до патентування. Таке дослідження допоможе проаналізувати патентоспроможність нового рішення. А також скласти уявлення й описати актуальність теми, щоб потім відобразити це у текстовій частині заявки.

Інші причини, чому потрібно робити пошук:

 • Зрозуміти, чи не порушить патентування права інших авторів.
 • Визначити область застосування новинки.
 • Отримати відомості про осіб, які реєстрували схожі об’єкти.
 • Встановити автора або патентовласника будь-якого нововведення.
 • Знайти суб’єктів, які працюють над тією ж тематикою.
 • Виявити порушення інтелектуальних прав.
 • Перевірити можливі порушення патентних прав перед виведенням нових товарів на ринок РФ (пошук на патентну чистоту).

Не варто нехтувати попереднім дослідженням, ми настійно рекомендуємо виконати пошук за реєстром патентів Росії. Наші повірені професійно вміють це робити, вони розбираються не лише у праві, але й підковані технічно.

Термін дії патенту в Росії

Охоронний документ на промвласність видається на певну кількість років. Після завершення цього періоду технічним рішенням можна користуватися вільно. Роспатент встановив терміни дії, виходячи зі світової практики. А практика виходить з бажання не гальмувати технічний прогрес. Патенти в країні діють:

 • На винахід – 20 років. Є можливість продовження на 5 років, якщо об’єктом є ліки, агрохімікати або пестициди. Для інших випадків продовжувати не можна.
 • На корисну модель – 10 років, можливості продовжувати немає.
 • На промисловий зразок – на 5 років. Можна продовжити декілька разів на 5 років, максимум на 25-річний період.

Терміни починають діяти із дня подачі заявки, а не з моменту отримання документу. Продовжувати їх потрібно щорічно, планомірною сплатою держмит. За один раз усі суми вносити забороняється, а через невчасну сплату власник може втратити виняткового права. Терміни пропускати не можна.

Наші патентні повірені візьмуть на себе турботи щодо підтримання документу в силі. Стежити за часом внесення мит особливо важливо, якщо у компанії в активі є декілька об’єктів охорони. За необхідності, ми допоможемо відновити пропущені терміни, всі процеси у нас відмінно налагоджені.

Патентування винаходу в Росії

Щоб запатентувати винахід, треба успішно пройти в Роспатенті 2 експертизи: формальну й по суті. Перша передбачає перевірку, чи правильно оформлена документація. Під час другої перевіряється, чи відповідає об’єкт критеріям для отримання патенту. До цього відомство проводить патентно-інформаційний пошук.

Є три критерії патентоспроможності:

 • Новизна. Рішення не повинно бути загальновідомим.
 • Промислова придатність, тобто можливість використовувати об’єкт.
 • Винахідницький рівень. Розробка повинна нести прогрес на тлі наявного рівня технічного розвитку, бути неочевидною для кваліфікованого фахівця.

У РФ визнають винаходом продукт (технічний пристрій, речовину, культуру клітин, сорт рослини) і технологію (спосіб). Не вийде запатентувати відкриття, правила гри, комп’ютерну програму, топологію інтегральних схем.

Процес займає 12-24 місяці. Є термін звернення до Роспатенту після оприлюднення інформації про винахід (у статті, на конференції), він становить 6 місяців.

Вартість патенту на винахід у Росії

Запатентувати нове технічне рішення на території Росії обійдеться дешевше, ніж у більшості інших країн світу. Витрати будуть складатися з двох частин: держмита за юридично значимі дії і послуги патентного повіреного.

Розміри зборів за патентування в РФ (стандартні)

ДіяРозмір держмита, руб.
Реєстрація заяви, здійснення формальної експертизи3300

+700 (за 1 пункт формули понад 10)
Здійснення експертизи по суті4700

+2800 (за пункт формули від 2 до 5), +5400 (за кожен наступний пункт понад 5) – загальний випадок

12500 +9200 (за 2-й пункт формули і кожен наступний) – прискорена процедура
Реєстрація3000
Видача документу1500

Держзбір у зниженому розмірі сплачуються, якщо автором розробки є пенсіонер, науковий або педагогічний працівник. А також якщо реєстрація проводиться на суб’єкт малого підприємництва, наукову організацію. Можна розраховувати на знижку 30% на держмита, якщо подавати документи в електронному вигляді через сайт Роспатенту.

Ми зробимо детальну калькуляцію перед початком співпраці. Там розпишемо суми всіх мит і розрахуємо вартість наших послуг.

Патенти РФ на корисні моделі

Цей вид патентування передбачає всього одну експертизу – формальну, тобто перевірку документів. Тому реєструвати корисні моделі простіше, процедура займає менше часу. Займе вона від 8 місяців, за прискореною процедурою 3 місяці.

Для корисних моделей встановлено всього 2 умови патентоспроможності:

 • новизна;
 • впровадження в промисловості.

Ми допоможемо запатентувати корисні моделі та винаходи. Для багатьох об’єктів процедура ускладнюється, якщо відповідальний орган починає запитувати додаткові документи і виставляти заперечення. Ми з самого початку намагаємося робити так, щоб ускладнень не виникало. Допоможемо правильно визначити об’єкт оформлення і описати його в документації, сплатимо мита, за необхідності відповімо на заперечення, проведемо інші дії в інтересах клієнта.

Наша робота знижує ризик відмов від Роспатенту. Для розрахунку вартості патентного оформлення, будь ласка, заповніть форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з вами або напишіть нам на пошту: info@sion.ua.

Скільки діє патент у Росії?

На винахід – 20 років, корисну модель і промисловий зразок – 10 і 5 років відповідно.

Скільки коштує патент на винахід у Росії?

Мінімум – 9530 руб. на сплату держмит плюс гонорар повіреного.