Градиент 1 Градиент 2 Градиент 3

Патентування в США

Сполучені Штати – економічно вигідна й сильна країна. Туди багато хто прагне, щоб реалізувати інтелектуальні напрацювання або ідеї. Патентування у США здійснює американський патентний офіс (United States Patent and Trademark Office, USPTO). Щорічного він реєструє більш як 600 тис. патентних заявок, хоча під час ковідного 2020-го зареєстрував усього 300 тис.

Майже 45% заявників не є резидентами США. Патентуватися тут хочуть розробники програмного забезпечення, обладнання бездротового зв’язку, відеосервісів, сервісів зберігання даних та інших речей, щоб вийти на ринок з величезним числом платоспроможних покупців. Незапатентовані інновації в Штатах коштують у 10 разів дешевше, і то їх ніхто не хоче купувати.

Після звернення до американського патентного відомства лише половина заявників отримує патенти, тобто відмов тут дуже багато. Вони бувають пов’язані з неправильно заповненими документами, невідповідністю критеріям для отримання патенту, запізненнями з оплатою мит.

Патентно-юридична компанія (ПЮК) СІОН спеціалізується на оформленні промислової власності в Сполучених Штатах. Ми підготуємо документацію так, щоб мінімізувати ризик відмови. Подамо основну або попередню заявки, будемо взаємодіяти з USPTO до отримання охоронного документу.

Умови реєстрації патенту в США

Американське профільне законодавство передбачає патенти на винахід та сорти рослин. А запатентувати корисну модель не вийде. Важлива особливість країни – тут, на відміну від інших юрисдикцій, можна патентувати програмне забезпечення, до чого прагнуть розробники комп’ютерних програм.

Подаватися тут можна трьома способами:

 • За національною заявкою в USPTO, для цього треба підтвердити використання об’єкту у межах США. Варіант більше підходить юрособам з американської реєстрацією.
 • На основі національної української заявки (дається 12 місяців після її надіслання).
 • За міжнародною системою PCT (Patent Cooperation Treaty). Її плюс – заявник отримує 30 місяців, щоб доопрацювати нововведення, вивчити ринок.

Згідно із патентним правом країни, реєстраційна процедура передбачає такі етапи: патентний пошук, написання матеріалів заявки, подача документів, експертизи (формальна, по суті), безпосередньо видача патенту. Всі кроки обов’язкові, крім першого: патентне дослідження не вимагається відповідальним органом для реєстрації, однак вкрай бажане для виключення проблем у майбутньому. На етапі експертизи по суті в офіційного відомства можуть з’явиться запитання. Наші фахівці все уточнять і передадуть необхідну інформацію.

Нерезиденти в Штатах не зможуть оформити патент без залучення патентних повірених. Рекомендуємо довірити процес фахівцям нашої компанії. Вони врахують всі тонкощі підготовки, нададуть відповіді на запити, простежать за дотриманням термінів. Допоможуть подати декларацію про розкриття інформації, без якої потім можна позбутися виняткових прав. З 2011 року наша компанія прекрасно налагодила процеси патентування в США, багато разів успішно представляла інтереси українців та громадян інших країн. Працюємо без посередників і перекладачів, клієнтам не доведеться переплачувати.

Попередня заявка на патент у США

У Штатах є два види заявок: основна й попередня. Друга дуже популярна, так як дає заявнику додаткові можливості. Вона використовується лише у відношенні винаходів. У ній суть технічного рішення викладається спрощено, після неї дається 12 місяців на подачу основної заявки. Без останньої зареєструватися не вийде.

Тобто попереднє звернення як би випереджає, “бронює” основне. Його використовують, коли нововведення не зовсім доопрацьоване, документація не готова. Але вже є бажання шукати партнерів, потрібно обігнати конкурентів або довести спроможність перед інвесторами. Після неї встановлюється пріоритетна дата звернення відповідно до принципу first-to-file (хто перший заявив про права, той їх отримає). Це важливо для конкурентних сфер технологій.

Якщо щорічно подається понад 600 тис. основних заявок, то попередніх – близько 170 тис. Наші фахівці з американської ліцензією допоможуть підготувати і подати попереднє звернення. А потім – доопрацювати документацію і податися за основною процедурою.

Патентний пошук у США

Перед зверненням до USPTO важливо вивчити перелік зареєстрованих винаходів у промисловому сегменті. По-перше, щоб дослідити патентний ландшафт і проаналізувати стан ринку, до якого належить технологія. А ще, щоб зрозуміти перспективи та виділити шляхи розвитку, передбачити комерційний попит, отримати інформацію про конкурентів.

По-друге, є спеціалізований пошук freedom-to-operate. Його завдання – визначити, які права на запатентовані об’єкти може порушити заявник. Це суттєвий момент, адже за порушення патенту його власник має право відсудити чималі гроші. Якщо знаходиться щось подібне за базами даних (БД), часто його виходить обійти.

Патентні дослідження проводить наша компанія, використовуючи такі БД USPTO:

 • повнотекстова по виданим патентам з 1790 року;
 • така ж з 15.03.2001;
 • БД системи національної класифікації;
 • світові патентні бази.

Повірені ПЮК СІОН проведуть професійне попереднє дослідження у потрібних розділах БД. Вони відмінно володіють пошуковими можливостями, шукають за потрібними параметрами (дата, ім’я винахідника або заявника, предмет та область патентування тощо). Отримана інформація допоможе визначитися з перспективами оформлення, уникнути складнощів і судових позовів у майбутньому. Рекомендуємо замовити такий пошук у нас або у офіційного відомства.

Термін дії патенту в США

Документ, що підтверджує захист прав на промислову власність, видається в країні на такий термін:

 • 20 років – на винаходи і сорти рослин;
 • 15 років – на промзразки.

Іноді терміни можна продовжити – наприклад, якщо звернення довго розглядалося, бізнес через це недоотримав прибуток. Також дію патенту необхідно продовжувати своєчасною сплатою періодичних мит, інакше виняткові права на нововведення можна втратити. Держмита вносяться в терміни:

 • 3-3,5 років;
 • 7-7,5 років;
 • 11-11,5 років.

За наявності підстав наші повірені подадуть клопотання на продовження документу. І візьмуть на себе сплату зборів для підтримання чинності патенту. Якщо у клієнта в активі багато винаходів та всі їх треба підтримувати, дуже просто помилитися й пропустити терміни. Наші фахівці не помиляться і не пропустять.

Ціни на патентування в США

Вартість процедури складається з державних зборів та гонорару за роботу повірених СІОН. Перша частина суттєво залежить від статусу заявника: він є приватною особою, звичайним підприємством, малим або взагалі мікро. Мале – організація до 500 співробітників або неприбуткова. Мікро – річний дохід за минулий рік нижче 3-х середньостатистичних сімейних доходів (близько 200 тис. USD) і заявник подавав не більше 4-х патентних заявок.

Розміри мит:

 • Подача заяви – 300 USD, 150 USD, 75 USD відповідно для звичайного бізнесу, міні та мікро.
 • Патентний пошук – відповідно 700 USD, 350 USD, 175 USD.
 • Прискорений розгляд (за необхідності) – 4200 USD, 2100 USD, 1050 USD для звичайного, міні й мікробізнесу.
 • Проведення експертизи по суті – 200-800 USD.
 • Реєстрація, публікація, видача охоронного документу – 300-1200 USD.

Є додаткова плата за кожен пункт формули понад 3, збільшену кількість сторінок у заявці, підтримку патенту. Перед початком співпраці ми зробимо калькуляцію витрат. У ній розпишемо суми держмит для конкретного випадку й вартість наших послуг. Роботу починаємо, якщо клієнта влаштовує вартість.

Патентування винаходів у США

Якщо ви вирішили запатентувати нову камеру, двигун, технологію обробки даних, то треба, щоб вони відповідали критеріям для отримання патенту на винаходи. Таких критеріїв три:

 • Новизна. Інформація про нововведення не публікувалася відкрито, не презентувалася на виставках. Дозволяється публікація від самого автора за рік або менше до звернення в патентне бюро.
 • Рівень винаходу. Рішення не повинно бути очевидним для експертів відповідної галузі.
 • Практичне застосування і корисність. Тобто можливість налагодити виробництво, використовувати нововведення на практиці. Новинка повинна нести суспільству користь.

Крім цього важливо довести, що на момент звернення з основною заявкою винахід вже використовувалося на території США (обов’язково для резидентів). Часто попередню заявку подають, щоб встигнути впровадити нововведення.

Є важливою дата публікації заявки на порталі USPTO. Вона встановлює пріоритет для заявника, з неї починається захист інтересів. Якщо хтось запозичить інновацію після цієї дати, то після отримання патенту на нього можна буде поскаржитися в суд і вимагати компенсацію за порушення прав.

По термінам реєстрації ми зазвичай вкладаємося в 3 роки. Можна подати клопотання про прискорений розгляд і доплатити спеціальний держзбір. На автоматично прискорену експертизу можуть претендувати інновації, корисні для боротьби з Covid-19.

Запатентований об’єкт можна використовувати, продавати на нього права, дозволяти виробництво за ліцензією – наприклад, підприємствам, що мають виробничі потужності. Тобто отримувати вигоду від комерційного використання. Ми допоможемо запатентуватися в USPTO і уникнути відмови. Для розрахунку вартості патентного оформлення, будь ласка, заповніть форму зворотного зв’язку і ми зв’яжемося з вами або напишіть нам на пошту: info@sion.ua.

Як запатентувати винахід у США?

Напишіть нам на пошту, ми допоможемо. Успішно співпрацюємо з американським патентним бюро 10 років, запатентували кілька сотень технічних нововведень, включаючи ПЗ.