Градиент 1 Градиент 2 Градиент 3

Реєстрація патенту на корисну модель

Результати творчої, науково-технічної, інтелектуальної діяльності потрібно захищати від незаконного використання і монетизувати. Якщо такі результати належать до сфери технології, вони можуть підпадати під визначення корисної моделі. За українським і міжнародним законодавством, на них можна оформити охоронний документ – патент.

Фахівці компанії СІОН допоможуть клієнтам оформити охоронний документ в Укрпатенті та профільних відомствах інших країн. Ми працюємо в даній сфері послуг з 2011 року, кожен патентний повірений СІОН багато років трудиться за профілем. Ми:

 • Без помилок та зволікань складемо заявку, подамо її до експертного органу.
 • Надамо супровід і підтримку в процесі отримання охоронного документу.
 • Допоможемо оформити патент на корисну модель у різних сферах техніки та технологій.
 • Визначимо вартість запатентованого рішення і надамо юридичний супровід у разі його продажу.
 • Працюємо безпосередньо з патентними органами Великобританії, ЄС, США, Японії, Росії.

Умови патентоспроможності корисної моделі

Українським законодавством встановлені дві умови патентоспроможності, яким повинна відповідати корисна модель. Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ, він же Укрпатент) у процесі патентування розглядає:

 • новизну;
 • промислову придатність.

На відміну від патенту на винахід, не береться до уваги винахідницький рівень заявки. Тобто не проводиться експертиза технічного рішення, за рахунок цього процедура оформлення проходить швидше. Так, середній термін отримання патенту на корисну модель з нами становить близько 3-х місяців.

Для успішного отримання охоронної документації ми просимо клієнта заповнити бриф. Великим плюсом для експертизи буде фактичне застосування патентується до моменту звернення.

Порядок отримання патенту на корисну модель

Алгоритм роботи при отриманні охоронного документу:

 1. Проводимо патентний пошук. Шукаємо подібні об’єкти промислової власності, оцінюємо доцільність патентування.
 2. Оформлюємо та подаємо заявку на корисну модель. Лист-заявка, укладена державною мовою, містить дані про автора та заявника. Супроводжується описом технічного рішення (текст погоджуємо із замовником). Оплачуємо збір за подачу заявки на корисну модель.
 3. Відповідальний орган проводить експертизу: перевіряє склад та вірність оформлення поданої документації. А також визначає, чи потребує об’єкт охорони з точки зору права.
 4. Після позитивного рішення про держреєстрацію треба сплатити мито і збір за публікацію. На це дається 3 місяці. Після цього видається охоронний документ.
 5. Розміщується публікація даних про видачу. Після неї протягом 1 місяця надається оригінал патенту на корисну модель у паперовому вигляді.

В середньому з моменту подачі заявки процес займає в Україні 6-8 місяців. Іноді через участь у тендері або з інших причин буває потрібна прискорена реєстрація. З нашою допомогою патент на корисну модель клієнт зможе отримати максимум за 3 місяці.

Оцінка патенту на корисну модель

За скільки можна продати інтелектуальну власність, щодо якої оформлені права? Це важливо, якщо намічається угода між власником патенту та комерційним підприємством. Фахівці компанії СІОН проаналізують запатентоване рішення для можливості монетизації.

Використовуємо такі методи:

 • Ринковий підхід – порівняння з аналогами, досвідом їх продажу та прибутковості.
 • Витратний метод – калькуляція витрат на створення, просування і впровадження рішення. Застосовується для інформаційних продуктів або у випадку, якщо складно знайти аналоги.
 • Прибутковий метод – розрахунок прибутку від продажу для різних періодів використання.

Замовник отримає звіт про оцінку вартості об’єкту, що охороняється. Документ матиме юридичну силу і надасть розуміння, на що власник зможе розраховувати після комерційної реалізації або впровадження. Звіт стане аргументом під час просування на ринку.

Ціни на отримання патенту на корисну модель

Перед початком співпраці ми проведемо калькуляцію витрат на оформлення документації, надамо розрахунок замовнику. Остаточна ціна буде складатися з державних зборів та платежів, а також гонорару компанії. Останній залежить від складності робіт, обсягу технічної документації та інших моментів.

В ціну будуть включені наступні роботи:

 • Патентне дослідження.
 • Підготовка та подача заявки до відповідального відомства.
 • Підготовка та подача заперечення у разі відмови (за потребою).
 • Реєстрація документу.

Вартість ведення діловодства в кожному конкретному випадку може відрізнятися. Вона залежить від складності даного об’єкту, готовності вихідних матеріалів, країни патентування та інших особливостей.

Патент на корисну модельПатентний пошук – від 10000 грн.
Написання патентної заявки – від 10000 грн.
Подача патентної заявки і діловодство по ній – 3000 грн.Збір за подачу заявки на корисну модель до трьох пунктів формули:
юр. особа – 2400 грн.
фіз. особа – 480 грн.
за кожний наступний пункт формули:
юр. особа – 240 грн.
фіз. особа – 48 грн.
Публікація та отримання патенту – 1000 грн.Збір за публікацію:
юр. особа – 600 грн.
фіз. особа – 120 грн.

Продаж патенту на корисну модель

Результати розумової праці, інноваційні технічні рішення можна й треба монетизувати. За українським законодавством дозволяється продати запатентовану власність третій особі. Для цього треба укласти договір відчуження виключного права. Після його підписання всі права в повному обсязі переходять третій особі, а продавець отримує винагороду.

Етапи укладення договору:

 • підписання в письмовому вигляді;
 • сплата мита;
 • реєстрація в патентному відомстві (в інакшому випадку продаж вважатиметься недійсною).

Також права на використання можна передати у користування. Робиться це за угодою ліцензування (тимчасової передачі прав) в Україні та інших країнах. При цьому власник не змінюється. Ліцензія, що видається, може бути виключною (монопольне використання) і невиключною (немонопольне). Фахівці СІОН допоможуть грамотно скласти, укласти та зареєструвати договір продажу або ліцензування.

Термін дії патенту на корисну модель

Реєстрація патенту на корисну модель

За українським законодавством, охоронний документ діє протягом 10 років. Такими ж є загальноприйняті терміни в інших державах. Продовження не передбачено, після 10 років усі дані розсекречуються. Термін актуальний за умови, що власник щорічно сплачує встановлене мито.

Суми щорічного мита в Україні для юридичних осіб становлять 900-6300 грн./рік, для фізосіб – 5% від цих цифр. Сплата мит в патентні органи інших держав може бути пов’язана з додатковими витратами фінансів та часу. У будь-якому випадку, сплачувати їх треба вчасно, щоб право на запатентоване рішення не визнали недійсним.

Фахівці СІОН візьмуть на себе зобов’язання щодо своєчасної щорічної сплати мит. Ми супроводимо клієнта в будь-якій ситуації, допоможемо захистити промислові права та право на комерційну вигоду від власності, що охороняється.