Трансферне ціноутворення

Послуги

Трансферне ціноутворення

Трансферне ціноутворення: забезпечення законних операцій всередині фірми

Діяльність холдингів та інших комерційних агломерацій передбачає особливий режим оподаткування. На відміну від країн Європи, на Україні немає лояльної податкової системи для груп компаній. Діловою практикою вироблено безліч способів податкової оптимізації. Дієвий і перевірений за кордоном інструмент – трансферне ціноутворення.

Навіщо потрібно трансферне ціноутворення

Трансфертне ціноутворення – це розподіл прибутку між материнською фірмою і дочірніми підприємствами. Якщо організація розосереджена по різних країнах, то вигідна буде наступна стратегія: збувати товари та послуги в регіон з низьким податковим навантаженням. Учасники таких операцій визнаються взаємозалежними, а самі операції – контрольованими.

Сенс трансфертного ціноутворення – в розподілі вигоди. Холдинг пристосовується до ринкових умов за рахунок «торгівлі з самим собою». Проста на перший погляд схема ускладнюється наступним фактом: податківці в курсі внутрішньофірмових фінансових угод.

ВАЖЛИВО: в ст.39 ПКУ законодавчо встановлений принцип «витягнутої руки», який контролює внутрішньофірмові операції. Ціна угод між взаємозалежними компаніями не повинна відрізнятися від вартості операцій між незалежними агентами. Це сильно вдаряє по діяльності холдингів. Жорстке регулювання пояснюється просто: держава не хоче допустити витоку грошей і інших ресурсів за кордон.

Як результат – виникає гостра потреба в правильному і законному розвитку операцій всередині холдингу. Конкретні дії, які покращують трансферне ціноутворення:

  • виявлення та оцінка ризиків при укладанні та виконанні контрольованих угод;
  • підготовка та оформлення документації по контрольованим операціями;
  • податкова оптимізація при реалізації трансферту.

Через сильний контроль з’являється попит на правильне тлумачення норм податкового законодавства. Наше завдання – надати холдингам і групам фірм експертів, які допоможуть організувати трансферт без проблем з податківцями.

Переваги правильного трансфертного ціноутворення

Грамотно організовані операції всередині груп компаній дозволяють:

  • виміряти ефективність організації в цілому;
  • мінімізувати податковий тиск;
  • вигідно розподілити ресурси організації.

Ключовий ефект від процедури – вироблення ефективної податкової оптимізації. Планування оподаткування принесе додаткові вигоди, від підвищення рентабельності бізнесу до усунення проблем з законодавством. Місія компанії SION – організувати трансферне ціноутворення, яке дозволить збільшити прибуток групи компаній і уникнути проблем з податківцями. Рекомендується отримати консультацію в наших офісах Харкова і Києва для вироблення докладної стратегії.

© SION company LLC 2021
The Legal 500 – The Clients Guide to Law Firms
Соціальні медіа

Укажите Ваши контактные данные для связи со специалистом